Prostřeno poslední díl 26.9.2016

Nestihli jste poslední díl pořadu Prostřeno? Nevadí můžete si jej pustit kdykoliv online na iprima.cz.

V pondělí se k plotně postaví Žaneta Šťastná (24). Má celoživotní velké problémy se zrakem a momentálně téměř vůbec nevidí. Brání se ale označení nevidomá, protože doufá, že se jí zrak zase zlepší. Už i proto, že je výtvarnice a zrak ke svému životu nezbytně potřebuje. Žaneta Šťastná touto informací překvapí své hosty. Během večeře se jí rozsype rýže, a tak musí vymýšlet změnu přílohy. Hodně si u toho zanadává a hosté jsou překvapeni jejím slovníkem.

Prostřeno 26.9.2016 - Video online ke shlédnutí na iprima

Přehrát video

Odkaz pro přehrání videa bude viditelný za 12 sekund

Žaneta Šťastná

Žaneta studovala na střední uměleckoprůmyslové škole, kterou ale nedokončila maturitou. Už od dětství má vážné problémy se zrakem, které mají kolísavou úroveň. Chvíli pracovala v call centru, nyní je nezaměstnaná a píše knihu o svém životě. Většinu času tráví doma, kde žije se spolubydlící, pomáhají jí přátelé. Rodiče se rozvedli, Žaneta pochází z pěti dětí. Do pořadu se přihlásila sama, protože chce ukázat všem, že i lidé s jejím handicapem zvládnou uvařit a připravit příjemný večer. Pokud vyhraje, peníze použije na cestu do Španělska za sestrou a na nové tetování. Bydlí ve 2+1 v Ostravě - Porubě.

Má ráda zeleninu, libové maso a neobvyklé chuťové kontrasty, jako je sladké ovoce s masem. Miluje boloňské špagety. Nesnáší škvarky, vnitřnosti, syrové maso. U stolu jí vadí, když má někdo hloupé řeči, při jídle mlaská a vydává neslušné zvuky.

Jednou dala projímadlo do jídla člověku, který ji hodně naštval.

Připravované menu

  • Pizza tyčinky
  • Brokolicový krém
  • Krůtí prsa na pomerančích s rýži basmati
  • Ovocné pokušení