Prostřeno poslední díl 21.10.2016

Nestihli jste poslední díl pořadu Prostřeno? Nevadí můžete si jej pustit kdykoliv online na iprima.cz.

Páteční hostinu připraví nejstarší účastnice týdne, důchodkyně a vdova Božena Havlíková (69). Paní Božena Havlíková je milá dáma, na které je poznat, že žila v zahraničí. Baví ji jízda autem, vaření, cestování a astrologie. Prostřeno! si chce užít, o výhru jí prý vůbec nejde. Bude nad věcí a hašteření mladších soupeřů jen s nadhledem komentuje. Hosty přivítá ve svém velkém domě v Choryni, jehož vybavení některým způsobí šok. Soupeři zabojují se svou závistí. Ale Božena Havlíková se nenechá ničím rozhodit a pojede podle plánu.

Prostřeno 21.10.2016 - Video online ke shlédnutí na iprima

Přehrát video

Odkaz pro přehrání videa bude viditelný za 12 sekund

Božena Havlíková

Důchodkyně Božena, které všichni říkají Betty, žije sama, její syn a manžel už bohužel zemřeli. Božena má ještě dceru, ale s tou se nestýká. Nějaký čas žila v Itálii a na důchod se vrátila do vlasti. Do pořadu ji přihlásila její adoptivní rodina, protože si o paní Boženě myslí, že umí dobře vařit. Pokud by poslední hostitelka ve finále vyhrála, výhru by darovala dětem. Poslední účastnice bydlí v rodinném domě v obci Choryně.

Mezi její oblíbená jídla patří klasická česká svíčková. Nemusí ryby a nikdy by nesnědla hmyz. U stolu jí vadí srkání a mlaskání.

Vaří moc ráda, ráda připravuje italskou i českou kuchyni.

Připravované menu

  • Obložená mísa a domácí pečivo
  • Slepičí vývar s domácími nudlemi
  • Živáňská s opékanými bramborami s dipem a tatarskou omáčkou
  • Domácí gofry se šlehačkou a s ovocem