Prostřeno tento týden od 25.7.2016

U prostřeného stolu se v Moravskoslezském kraji sejdou tři muži a dvě ženy. Tvoří mladou a pestrou partu, která místo taktizování bude dobře vařit, hostit a nalévat. Kulinářská laťka je tentokrát dost vysoko a schopnosti a invence amatérských kuchařů ze severu Moravy jsou celkem vyrovnané.

A to jeden z kuchařů letos teprve končí gymnázium. Prvním hostitelem je Ital, na kterého se musí s češtinou trošku pomaleji, ale řeč u stolu určitě váznout nebude, o to už se postarají policista Lukáš s živelnou Kateřinou – ti dva pusu skoro nezavřou. Ani úkol týdne není pro Moravany a Slezany nijak složitý, protože připravit nějakou „nízkokalorickou specialitu“ je pro vyznavače zdravého a moderního vaření denní chleba. Mezi účastníky je i jeden umírněný vegetarián, Lukáš se o odlehčenou kuchyni hodně zajímá. Předvede to i v praxi? Dalším potěšujícím faktem moravskoslezského týdne je, že s kvalitním vařením koresponduje i úroveň bydlení, kde se bude Prostřeno! odehrávat. Kulisami tohoto klání nejsou žádné stísněné temné kouty, ale moderní a vzdušné domovy, kde se pohodlně vaří a příjemně stoluje. A kdo se bude ve finále radovat nejvíce? No přece ten či ta, kdo od svých soupeřů dostane nejvyšší počet bodů. A body se tentokrát šetřit nebude… Co se to ale v pátek stane? Komu dá Kateřina pořádný záhlavec? Co ji tak naštve? Nebo je to legrace?

Prostřeno tento týden pondělí 25.7.2016 - Giorgio Sergi

hPrvní večeři podává IT specialista Giorgio původem z jižní Itálie, který si v Petřvaldu u Karviné založil rodinu a postavil domek. Uvaří – jak jinak? – autentické italské menu. S češtinou má trochu problémy, ale snaží se a v překladu se neztratí téměř nic z toho, co se bude jíst a o čem se bude u stolu mluvit. Ještě lépe než čeština jde Italovi vaření, v kuchyni je to takový přirozený talent.
Více o tomto díle Prostřeno!

Prostřeno tento týden úterý 26.7.2016 - Martin Nicolas Kaminský

Druhou soutěžní večeři připraví v maminčině kuchyni student gymnázia Martin. Nejmladší účastník se vůbec nemusí stydět, je vidět, že vaří rád a žádné školácké chyby nedělá. Vaří, peče, smaží a profesionálně prostírá, protože při škole brigádničí jako číšník, a tak ví, co a jak. Čtyřchodové menu mu ale přece jen dá zabrat a u plotny se zapotí.
Více o tomto díle Prostřeno!

Prostřeno tento týden středa 27.7.2016 - Nikola Vosátková

Mladá designérka Nikola má sice na začátku svého vaření pár problémů, ale výsledek jejího snažení nakonec příjemně překvapí i ji samotnou. V závěru svého večírku by si snad přidělila až deset bodů! Je to o to příjemnější, že se chvílemi trochu hroutila a pak si myslela, že se snad opije a večeři ani včas nestihne. Nakonec ale trochu uřícená hostitelka ještě vystřihne senzační úkol týdne podle receptu své ruské maminky. Šikovná Nikola se ale hlavně pustí do české klasiky a začne hezky naservírovanou paštikou s mandlemi na portském víně s tymiánem a rozpečenou bagetkou.
Více o tomto díle Prostřeno!

Prostřeno tento týden čtvrtek 28.7.2016 - Lukáš Miklas

Lukáš pozve své hosty do příjemného domečku na kraji Havířova, kde uvaří své moderní menu s candátem a spoustou neobvyklých chutí. Vaření je totiž jeho velkým koníčkem a z průběhu týdne je jasné, že o jídle a moderních gastronomických trendech toho dost ví. Soupeři se na čtvrteční večer moc těší a už se nemohou dočkat. Splní Lukáš jejich očekávání? I když je na začátku večeře nervózní, nervozitu překoná a laťku posune zase o kousek výš. Jen Kateřinu překvapí, že hostitel nevaří zase až tak zdravě, jak po všech těch řečech čekala. Smaží, používá kravskou smetanu a ne sójovou atd. Nikdo si z toho ale nic nedělá.
Více o tomto díle Prostřeno!

Prostřeno tento týden pátek 29.7.2016 - Kateřina Marečková

Poslední hostitelka Kateřina je doma s dětmi v Ostravě-Porubě. Svůj neveselý příběh ohledně péče o staršího syna, který trpí autismem a potřebuje její ustavičnou péči, vyprávěla už na začátku týdne, kdy se soupeři oťukávali. Přes všechny starosti ale tvrdí, že je s novým partnerem, otcem jejího druhého syna, šťastná. Živelnou a nepřehlédnutelnou Katku bylo přes týden hodně slyšet, dnes je vaření a finále na ní. Po všech těch dobrotách, co za celý týden ochutnala, už má jen jedinou ambici: aby nezklamala jako hostitelka a večer proběhl ve stejně přátelském duchu jako ty předešlé.
Více o tomto díle Prostřeno!

Prostřeno tento týden neděle 31.7.2016 - Poslední večeře v Prostřeno!

Dojde k odpuštění hříchů? Jak soutěžící zvládnou společné sledování pořadu? Znovu u jednoho stolu, tváří v tvář pravdě a svým rivalům! A i tentokrát dojde na lámání chleba...
Více o tomto díle Prostřeno!

Zdroj: www.iPrima.cz/Prostreno a Prostřeno na tento týden na iPrima