Prostřeno 31.3.2014

Jako první se představí vysokoškolsky vzdělaná Slovenska Nina Konopková. V minulosti to dotáhla až na ředitelku společnosti, nyní již třináct let pracuje jako finanční poradkyně. Je rozvedená a má dvě dospělé děti. Chce představit jednoduché a zdravé pokrmy bez masa. Je možné, aby s vegetariánským menu Nina Konopková dosáhla na 50 000 korun?

Prostřeno 31.3.2014 - Video online ke shlédnutí

Přehrát video

Nina Konopková

Nina pochází ze Slovenska, v Nitře vystudovala vysokou školu zemědělskou a poté pracovala jako účetní. Osmnáct let působí v Čechách, kde dělala účetní, vedoucí ekonomického úseku, zástupkyni ředitele, byla i ředitelkou jedné společnosti. Již třináct let pracuje jako nezávislá finanční poradkyně. Je rozvedená a žije šťastný svobodný život. S exmanželem má dvě dospělé děti – Simonu a Filipa. Nina ráda chodí na procházky se psem, sportuje a přes dva roky se zajímá a praktikuje alternativní životní styl, zdravou výživu a filozofii Jaroslava Duška. S touto stravou a jejími zásadami chce ve svém útulném domku v Lázních Bohdaneč seznámit soupeřky i diváky.

Má ráda zeleninu, obiloviny, ovoce, byliny a bylinky. Nejvíce si pochutná na zeleninovo-obilné miso polévce. Nejí maso, mléko, mléčné výrobky, cukr, bílou pšeničnou mouku a brambory. Nikdy by nepozřela játra. U stolu jí vadí mlaskání a podobné projevy.

Pokud má vaření smysl, tak vaří ráda. Nejraději připravuje pečenou a grilovanou zeleninu.

Připravované menu

  • Smažienky trochu inak
  • Červené zore
  • Adzuki na paprice
  • Rezy grófky Heleny