Prostřeno 22.6.2017

Ve čtvrtek dámy k sobě domů do Meziboří pozve Michaela Červená (34). Ta je v invalidním důchodu, brigádně pracuje za barem, žije s přítelem a celkem mají pět dětí, z toho tři ve své péči A po středě u Lenky to bude šok. Soupeřkám se u Míši vůbec nelíbí, jdou totiž na ubytovnu. Hostitelka samozřejmě není nadšená z negativních reakcí, které příchod návštěvy provázejí. Podaří se situaci zachránit dobrým jídlem? Nálada u stolu je na bodu mrazu a děvčata jsou hladová. Míša připraví zčásti orientální menu a nachystá rovnou dva hlavní chody, ale kdyby podávala jen jeden, možná by udělala lépe…

Prostřeno 22.6.2017 - Video online ke shlédnutí na iprima

Přehrát video

Odkaz pro přehrání videa bude viditelný za 12 sekund

Michaela Červená

Je v invalidním důchodu, má Crohnovu chorobu a za sebou pár operací. Brigádně pracuje jako pomocná síla za barem a v kuchyni. Žije s přítelem v bytě 4+1 v Meziboří a celkem mají pět dětí, z toho tři dorůstající (16, 15 a 12 let) mají ve vlastní péči. Do pořadu jí přihlásila kamarádka, která si o Michaele myslí, že dobře vaří. Pokud vyhraje, udělá radost svým blízkým – peníze utratí za předělání dětských pokojů a za letní dovolenou.

Musí dodržovat přísné stravovací návyky a jíst lehká jídla, protože odmala trpí Crohnovou chorobou, má za sebou dvě operace. Mezi její oblíbená jídla patří rýže a kuřecí směsi na různé způsoby. Sní a ochutná vše. Při stolování jí vadí neslušné chování.

Vaří od čtrnácti let, kdy zůstala s tátou sama a musela se postarat. Přesto ji vaření stále baví.

Připravované menu

  • Těstovinový salátek s kuřecím masem a domácím dresinkem
  • Pikantní kuřecí polévka po thajsku
  • Kuřecí směs se zeleninou a žampiony, jasmínová rýže a „tygří oči“
  • Tiramisu Míša