Prostřeno 28.6.2018

Řečený Hanks je posledním vnukem mlynáře, o mlýn také pečuje a také tam žije. Součástí areálu u Opavy je památkový celodřevěný mlýn. Vystudoval obor zootechnik na střední zemědělské škole, dnes se jako OSVČ věnuje lesním a zahradnickým pracím (sázení stromů), mezi jeho koníčky patří zahradničení a chovatelství. Dříve pracoval jako řidič a správce majetku. Je už přes deset let rozvedený, s bývalou manželkou má osmnáctiletou dceru, často se stýkají a vycházejí spolu dobře. Momentálně žije sám a doma mu dělají společnost dva psi, dvě kočky a jedna koza. Do pořadu ho přihlásil kamarád. Kdyby vyhrál, peníze by investoval do mlýna, protože to vnímá jako svoje poslání. Peníze prý v tomto případě nejsou cíl, ale prostředek.

Čtvrtek má ve své režii druhý Tomáš (49) týdne. Čtvrtý hostitel vystudoval obor zootechnik na střední zemědělské škole, dnes pracuje jako OSVČ - věnuje se lesním a zahradnickým pracím (sázení stromů), mezi jeho koníčky patří zahradničení a chovatelství. Tomáš je už přes deset let rozvedený, s bývalou manželkou má sedmnáctiletou dceru a často se stýkají, vycházejí spolu dobře. Momentálně žije sám a doma mu dělají společnost dva psi, dvě kočky a jedna koza. Tomáš má zajímavé bydlení – od loňského roku žije ve větrném mlýně u Opavy. Vejdou se k němu všichni hosté? Čtvrté menu bude prosté a krajové.

Prostřeno 28.6.2018 - Video online ke shlédnutí na iprima

Přehrát video

Odkaz pro přehrání videa bude viditelný za 12 sekund

Tomáš Raab

Myslí si o sobě, že je hodný člověk, který přináší do duše „světlo a víru v budoucnost“.

Má rád prostá jídla, jako jsou brambory, zelenina a mléčné výrobky. Maso jí jen v zimě, v létě na ně nemá skoro vůbec chuť. Nikdy by nesnědl afgánskou specialitu – kravské oko. Při stolování mu vadí srkání.

Těší se na nové lidi a dobré jídlo.

Připravované menu

  • Chléb se sádlem a cibulí
  • Slezská česnečka
  • Zapečené brambory s domácí klobáskou přelité kysanou smetanou
  • Obložený talíř, chleba s máslem a domácím medem