Prostřeno poslední díl 20.10.2017

Má základní vzdělání. Pracoval jako vedoucí skladu a nyní dělá řidiče vysokozdvižného vozíku (jeřábu). Pochází ze Slovenska a do České republiky se přistěhoval před šestnácti lety za prací, kde se seznámil i se svojí ženou. Ta ho přihlásila do pořadu. S manželkou Šárkou mají tři děti – patnáctiletého Miroslava, třináctiletého Davida a čtyřletou Dianu. Pokud by vyhrál, peníze by investoval do rekonstrukce domu v Němčičkách u Břeclavi.

Na Jozefovi je vidět, že rád jí a také si ví v kuchyni rady. Prý do kuchyně svého domku manželku ani nepouští a opravdu mu jde vaření od ruky, dokonce umí míchat stereo, a přitom komentovat výrobní postup svého česko-slovenského menu. Jozef se na jižní Moravu přiženil, a přestože dámy pozve nakonec do sklípku v Němčičkách, sám žádný velký vinař není, láhev otevře jen s velkou silou, dokonce ohne otvírák. Energii a sílu projeví už při loupání česneku, kde předvede fígl se zavřenou sklenicí. Pořádně si zatřepe také při výrobě svého nepečeného třepaného dortu z pudinku a mandarinkového kompotu.

Exotický kuřecí salát s bylinkovou (opět doma nepečenou) bagetkou potěší milovníky kombinace sladkých a slaných chutí, i když Nikola na kukuřici a kompotovaném ananasu s broskví zase nic tak exotického nevidí. Slovenská je vánoční kapustnica, hustá polévka, do které přijde pořádný kus uzeného, klobásky, kysané zelí, jenže holky z téhle bílé hutné sváteční zelňačky moc odvázané nejsou, což Pepu asi mrzí. O to více si ale pochutnají na hlavním chodu. I když od jediného muže týdne čekaly pořádnou flákotu, dostanou pěkně servírované sýrovo-kuřecí placičky se šťouchanými brambory. Hostitel prý počítal s tím, že u stolu budou samé ženy, proto zvolil jídlo, které by mohlo něžnému pohlaví zachutnat. A strefil se… Jozef dokonce stihne i úkol týdne – a vůbec si během poslední večeře nevede špatně.

Prostřeno 20.10.2017 - Video online ke shlédnutí na iprima

Přehrát video

Odkaz pro přehrání videa bude viditelný za 12 sekund

Jozef Šipoš

Jako poslední se k plotně postaví jediný muž skupiny Jozef (38), ženatý jeřábník a otec tří dětí. Soupeřky jsou zvědavé, jak si se svým menu ve finále poradí. Jozef je původem Slovák a dámy se těší na speciality slovenské kuchyně. A částečně se i dočkají. Bude jim ale pravá slovenská kapustnica chutnat, nebo by ji uměly uvařit líp? Jozef ženám předvede, že v kuchyni rozhodně nestojí poprvé, jenže dámy přesto remcají. Jak si s nimi Jozef poradí a co jim nabídne?

Jeho nejoblíbenějším jídlem jsou halušky s brynzou. Naopak nemá rád rýžový nákyp, nikdy by nesnědl smažený hmyz. Při stolování mu vadí, když se někdo rýpe v jídle.

Sám o sobě tvrdí, že je klidný, veselý a pohodový.

Připravované menu

  • Exotický kuřecí salát s bylinkovou bagetkou
  • Slovenská kapustnica
  • Sýrovo - kuřecí placičky se šťouchanými bramborami
  • Nepečený třepaný dort